Rekordy prędkości, najszybszy KISS THE WALL i legendarny Tor Kielce – już 14 i 15 czerwca 2 rudna Driftingowych Mistrzostw Polski

Pierwsza runda DMP zaskoczyła wszystkich. Jakub Przygoński i Marek Wartałowicz poza finałem. Fantastyczna forma Piotra „Juniora” Trojanka, Igora Stolarka, czy Krzysztofa „Siwego” Jóźwiaka. Patrząc na wyniki z zeszłego roku, sezon 2019 już zaskakuje. Co pokażą zawodnicy podczas 2 rundy Driftingowych Mistrzostw Polski w Miedzianej Górze?

Tor Kielce, 42 lata temu, 26 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie Toru Kielce. W 2007 roku serca fanatyków motor sportu zadrżały. Tor został zamknięty, z powodu fatalnego stanu nawierzchni. Na szczęście, remont zakończył się z sukcesem i do dziś, cieszymy się na nowo, każdą spędzoną tu godziną. My widzowie, zawodnicy, jaki i maszyny. W świecie driftu, tor w Miedzianej Górze słynny jest z możliwości szybkiego wejścia w pierwszy łuk, potocznie zwany „patelnią”. Zawodnicy napędzają tam swoje driftowozy nawet do 180 km/h, żeby zainicjować szybki drift.

W poprzednim sezonie, w klasie PRO kielecką rundę wygrał zeszłoroczny driftingowy Mistrz Polski Jakub Przygoński. Drugi był Adam Jarkiewicz a trzeci Jacek Popiołek. W klasie PRO2 rundę zwyciężył wychowanek Toru Kielce – Mateusz Pach. Drugi, startujący w tym roku w klasie PRO, Łukasz Laskowski, a trzeci był ubiegłoroczny Mistrz Polski klasy PRO – Kamil Lorenc.

Harmonogram

Treningi rozpoczynają się w piątek, 14 czerwca po godzinie 10:00 i potrwają cały dzień, aż do 19:00. Sobotnie zawody rozpoczną się od porannych kwalifikacji. Pierwsze, ok godziny. 12:00 wystartują kwalifikacje klasy PRO2 i klasy kobiet. Później prezentować się będzie sędziom klasa PRO. Po przerwie lunchowej ruszą właściwe zawody w parach. Kielecka runda to dodatkowo możliwość podziwiania umiejętności zawodników z serii zawodów CEZ FIA oraz Czech Drift Series. Drifterzy jeździć będą w tej samej formule, co na każdej rundzie DMP. Ten, który zgłosi się do CEZ lub CDS będzie miał liczone punkty w danej klasyfikacji.

Bilety

W piątek na teren zawodów będzie można wejść kupując bilet w cenie 30 zł. Dzień zawodów – sobota, w cenie 60 zł. Pakiet dwudniowy – 70 zł. Tor Kielce to gratka dla oglądających, bowiem miejsca dla widowni, są przy samym torze. Na własnej skórze można poczuć prędkość, jaką rozwijają zawodnicy. Bliżej, niż na Torze Kielce, nie da się być.

Zapisy na 2 rundę trwają do 13 czerwca. Przedstawiamy listę zapisanych zawodników, stan na dzień 10 czerwca:

Więcej informacji o rundzie: fanpage Driftingowych Mistrzostw Polski[elfsight_social_share_buttons id="1"]