O nas

af_foto

Adam Fijał – Prezes Polskiej Federacji Drifitngu

Polska Federacja Driftingu jest organizacją non-profit, która powstała w 2006 roku celem ustrukturyzowania dyscypliny sportu jaką jest drifting. Od tego czasu PFD rozwija drifting, aktywnie wspiera i promuje kierowców zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. PFD współpracuje z większością lig zagranicznych jak również od 12 lat organizuje Driftingowe Mistrzostwa Polski, których cykl rund rokrocznie wyłania mistrzów Polski w tej dziedzinie.Od roku 2017 PFD jest członkiem PZM.

Zapraszamy kierowców i kibiców do udziału w sezonie DMP 2019.

Jak obiecali tak zrobili – zawodnicy zaskoczyli sędziów, organizatorów i widzów podczas 1. rundy Driftingowych Mistrzostw Polski na torze w Słomczynie. Kasia Zdyb najlepsza w klasie kobiet. Krzysztof „Siwy” Jóźwiak zwycięża samochodem, którym jeździ po raz pierwszy, Igor Stolarek pokonuje Marka Wartałowicza i Jakuba Przygońskiego, a rundę wygrywa Piotr „Junior” Trojanek! Weekend pełen zwrotów akcji rozpoczął sezon 2019.

Czytaj dalej

Polska Federacja Driftingu zaprasza na 1 rundę Driftingowych Mistrzostw Polski, która w tym roku odbędzie się w Słomczynie już 18 i 19 maja ! Na torze pojawi się jeszcze więcej zawodników. Wiele nazwisk powróci. Pojawią się nowi zawodnicy i nowe projekty. Ten sezon będzie zdecydowanie inny niż pozostałe, a być może stawka zostanie nieprzewidywanie rozbita.

Czytaj dalej

Driftingowy zlot na Węgrzech

4 runda Driftingowych Mistrzostw Polski na węgierskim Trackwoodzie rozegrana. Walka o punktację generalną nabiera tempa.
Mówią, że kobieta zmienną jest. W ten weekend zdecydowanie bardziej zmienną była pogoda. Dzień treningów w Mariapocs był upalny, bez powiewu wiatru. Ciężkie powietrze wisiało nad głowami zawodników i silnikami ich maszyn. Pocieszeniem był fakt, że trasa była sucha. Drifterzy cały piątek mieli szanse na wjechanie się w trasę. Niejednemu jeżył się włos na widok „wciągających” ścian. Wielu mówiło, że momentem przełamania strachu był sam początek trasy, czyli rozpęd na długiej prostej do ponad 100 km/h wprost na skarpę, przed którą, w lewo, zaczynała się pierwsza zona. Szczęśliwcom na drift taxi, nawet tym doświadczonym, ten moment zapierał dech w piersiach.

Czytaj więcej…

Driftingowy zlot na Węgrzech

Każdemu, nawet dorosłym, chmurzy się humor na wieść, że wakacje dobiegają końca. Pocieszeniem jest fakt, że sezon motor sportu potrwa jeszcze długo.
A my, znamy najlepszy sposób na pożegnanie kalendarzowych wakacji. Feta podczas driftingowego zlotu na 4 rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski na Węgrzech. Zapraszamy do wspólnego świętowania w międzynarodowym towarzystwie!

Czytaj więcej…

© 2005 - 2018 Polska Federacja Driftingu. All Rights Reserved | Realizacja: Uma-mi
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Wybierz: