O nas

Polska Federacja Driftingu jest organizacją non-profit, która powstała w 2006 roku celem u strukturyzowania dyscypliny sportu jaką jest drifting.

Od tego czasu PFD rozwija drifting, aktywnie
wspiera i promuje kierowców zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej.
PFD od 2006 roku organizuje Driftingowe Mistrzostwa Polski, których cykl rund co roku wyłania
Driftingowych Mistrzów Polski w trzech klasach. Federacja współpracuje również z wieloma
zagranicznymi ligami. Od roku 2017 PFD jest członkiem PZM.

Czechy, Autodrom Sosnova. Ciepłe powietrze o rozmaitym zapachu. Etanol, olej, nowe i spalone opony, smażony ser i hranokly. Dwubiegunowa trasa – połowa szeroka i szybka, druga to wąski karting. Zawody odbywały się z kałużami na trasie.

To był intensywny czas dla zawodników i teamów. W niedzielę rozegrała się 3 RD DMP na Bemowie a już w czwartek wyjazd do Czech. Mimo to frekwencja dopisała i Polacy rywalizowali podczas 4 RD DMP gościnnie w Czech Drift Series i Mistrzostwach Europy Centralnej CEZ. Piątek i sobota były dniami treningów zwieńczonych kwalifikacjami. Piątek i sobota były dniami treningów zwieńczone kwalifikacjami. Trasa była ciepła i sucha. Warunki atmosferyczne mają ogromny wpływ na jakość driftu i wydajność driftowozów, a także psychikę zawodników.

Obraz może zawierać: samochód i na zewnątrz

Czytaj dalej

W perfekcyjnym tempie rozegrała się 3. runda Driftingowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy trzymali poziom, a cała ekipa zawodów stanęła na wysokości zadania. Drifterzy pokazali kunszt driftingu, jeżdżąc na milimetry, na ślepo w gęstych chmurach dymu. Weekend 13-14 lipca był majstersztykiem dla spragnionych oczu fanów driftingu.

Weekend Mistrzostw rozpoczął się w sobotę przejazdami treningowymi. Trasa 3 rundy DMP ustawiona została tak samo, jak w zeszłym sezonie. Zawodnicy wiedzieli, czego się spodziewać, dlatego treningi przebiegły sprawnie. Dzięki znajomości toru zawodnicy, już na treningach, śmiało doklejali tyły swoich aut do betonowych separatorów. Wyglądało to zjawiskowo.

Obraz może zawierać: chmura, samochód, niebo, na zewnątrz i przyroda Czytaj dalej

Autodrom Bemowo zamieni się w raj dla miłośników driftingu. Zwycięzca tej rundy wystąpi w legendarnej Gymkhanie GRiD pod banderą Monster Energy. Piotr Junior Trojanek, Igor Stolarek, Paweł Borkowski, a może kto inny. Dowiemy się tego już podczas 3 rundy Driftingowych Mistrzostw Polski na Autodromie Bemowo.


Czytaj dalej

© 2005 - 2018 Polska Federacja Driftingu. All Rights Reserved | Realizacja: Uma-mi
Wybierz: