O nas

af_foto

Adam Fijał – Prezes Polskiej Federacji Drifitngu

Polska Federacja Driftingu jest organizacją non-profit, która powstała w 2006 roku celem ustrukturyzowania dyscypliny sportu jaką jest drifting. Od tego czasu PFD rozwija drifting, aktywnie wspiera i promuje kierowców zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. PFD współpracuje z większością lig zagranicznych jak również od 12 lat organizuje Driftingowe Mistrzostwa Polski, których cykl rund rokrocznie wyłania mistrzów Polski w tej dziedzinie.Od roku 2017 PFD jest członkiem PZM.

Zapraszamy kierowców i kibiców do udziału w sezonie DMP 2019.

W perfekcyjnym tempie rozegrała się 3. runda Driftingowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy trzymali poziom, a cała ekipa zawodów stanęła na wysokości zadania. Drifterzy pokazali kunszt driftingu, jeżdżąc na milimetry, na ślepo w gęstych chmurach dymu. Weekend 13-14 lipca był majstersztykiem dla spragnionych oczu fanów driftingu.

Weekend Mistrzostw rozpoczął się w sobotę przejazdami treningowymi. Trasa 3 rundy DMP ustawiona została tak samo, jak w zeszłym sezonie. Zawodnicy wiedzieli, czego się spodziewać, dlatego treningi przebiegły sprawnie. Dzięki znajomości toru zawodnicy, już na treningach, śmiało doklejali tyły swoich aut do betonowych separatorów. Wyglądało to zjawiskowo.

Obraz może zawierać: chmura, samochód, niebo, na zewnątrz i przyroda Czytaj dalej

Autodrom Bemowo zamieni się w raj dla miłośników driftingu. Zwycięzca tej rundy wystąpi w legendarnej Gymkhanie GRiD pod banderą Monster Energy. Piotr Junior Trojanek, Igor Stolarek, Paweł Borkowski, a może kto inny. Dowiemy się tego już podczas 3 rundy Driftingowych Mistrzostw Polski na Autodromie Bemowo.


Czytaj dalej

Piekielne upały, trudne warunki i epicki finał – 2 runda Driftingowych Mistrzostw Polski na Torze Kielce rozegrana! Najlepsi: Kasia Zdyb, Dominik Kouba, Paweł Borkowski. Kolejna, 3 runda Driftingowych Mistrzostw Polski na warszawskim Bemowie już 13 i 14 lipca. 

 

Czytaj dalej

Ruszyły zmagania w parach! Na pierwszy ogień klasa kobiet, tuż potem TOP32 klasy PRO2 i wyczekiwane PRO!

Przepraszamy za opóźnienie. Gorąco na zewnątrz, ale i w samochodach. Opóźnienie wywołane jest sytuacjami awaryjnymi i wysoką temperaturą, która dziś nie sprzyja ani obsłudze, ani samochodom. Zawody rozgrywają się dalej. Aby śledzić pary, kliknijcie w poniższe linki.

Czytaj dalej

© 2005 - 2018 Polska Federacja Driftingu. All Rights Reserved | Realizacja: Uma-mi
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Wybierz: