Który zawodnik odbierze Golden ticket na Gymkhanę GRiD? 13 i 14 lipca 3 runda w Warszawie!

Autodrom Bemowo zamieni się w raj dla miłośników driftingu. Zwycięzca tej rundy wystąpi w legendarnej Gymkhanie GRiD pod banderą Monster Energy. Piotr Junior Trojanek, Igor Stolarek, Paweł Borkowski, a może kto inny. Dowiemy się tego już podczas 3 rundy Driftingowych Mistrzostw Polski na Autodromie Bemowo.

Kąśliwe rondo z betonowymi bandami
To już 3 runda tego sezonu. Odbędzie się na Autodromie Bemowo w Warszawie. Trasa ułożona będzie tak samo jak w zeszłym roku. Krótki napęd, inicjacja driftu i pierwszy slide w prawo. Na trasie znajdziemy długi łuk w lewo z dwoma zonami, następnie przekładka i wjazd w rondo okraszone betonowymi bandami. Drifterzy znają to ułożenie, więc spodziewać się można bliskich i agresywnych par, szczególnie na końcu trasy.

Zwycięzca rundy na Bemowie wystartuje w Gymkhanie GRiD we wrześniu
Nadchodzący weekend będzie wyjątkowy szczególnie dla zawodników klasy PRO. Walczyć będą bowiem o Golden Ticket na start w Gymkhanie GRiD. To międzynarodowy format motor sportowy łączący w drift i rally cross. Startują tam takie nazwiska jak: Ken Block, Petter Solberg, Daigo Saito, Baggsy i wielu innych. Konkurencja polega na przejechaniu trasy z przeszkodami na czas. W jednym wyścigu startuje równocześnie dwóch zawodników na dwóch lustrzanych trasach. Ich zadaniem jest przejechanie trasy w jak najkrótszym czasie, zaliczając wszystkie ustawione na trasie specjalne zony. Zawody odbywają się od 10-ciu lat na całym świecie. Ubiegłoroczna edycja rozegrała się w Afryce. W tym roku widowisko odbędzie się 7 września w Ptak Warsaw Expo.
Więcej informacji w artykule Monster Energy na oficjalnej stronie Gymkhana GRiD: AUTODROM BEMOWO SET FOR GOLDEN TICKET QUALIFIER

Harmonogram
W sobotę 13 lipca od 9:00 do 14:00 zawodnicy będą mieli czas na trening. O 14:30 rozpoczną się kwalifikacje, które potrwają do 19:00. W niedziele zawody rozpoczną się o 9:00 od klasy kobiet, a następnie pojedzie TOP32-16-8-4 klasy PRO2.  trasie zobaczymy TOP32 klasy PRO.

Bilety będą do kupienia na wejściu na Autodrom Bemowo. Do dyspozycji widzów będą trybuny oraz strefa kibica. Na terenie znajdzie się też strefa cateringowa. Jak zawsze park maszyn otwarty będzie dla kibiców, co daje możliwość obejrzenia maszyn z bliska i spotkania się z zawodnikami.

Do zobaczenia na 3 rundzie DMP Driftingowych Mistrzostw Polski na Autodromie Bemowo już 13 i 14 lipca! Nie może Was tam zabraknąć.

Tekst: Moto Złośnica
Foto: Rafał Kurek | Monster Energy Media[elfsight_social_share_buttons id="1"]