Drifting w pełnym zaufaniu z zamkniętymi oczami – Paweł Borkowski wygrywa 3 rundę Driftingowych Mistrzostw Polski i wystąpi razem z Kenem Blockiem!

W perfekcyjnym tempie rozegrała się 3. runda Driftingowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy trzymali poziom, a cała ekipa zawodów stanęła na wysokości zadania. Drifterzy pokazali kunszt driftingu, jeżdżąc na milimetry, na ślepo w gęstych chmurach dymu. Weekend 13-14 lipca był majstersztykiem dla spragnionych oczu fanów driftingu.

Weekend Mistrzostw rozpoczął się w sobotę przejazdami treningowymi. Trasa 3 rundy DMP ustawiona została tak samo, jak w zeszłym sezonie. Zawodnicy wiedzieli, czego się spodziewać, dlatego treningi przebiegły sprawnie. Dzięki znajomości toru zawodnicy, już na treningach, śmiało doklejali tyły swoich aut do betonowych separatorów. Wyglądało to zjawiskowo.

Znana trasa, sprawne kwalifikacje

Pierwszego dnia zawodów rozegrały się kwalifikacje do zmagań w parach. W klasie PRO2 klasę pokazali młodzi zawodnicy DMP. Najlepszy bowiem okazał się Jaś Borawski z Mibor Drift Team. Drugą najlepszą średnią przejazdów uzyskał Daniel Bogucki. 3 w kwalifikacjach był Mariusz Kucharski. W klasie PRO wysokie 3. miejsce w kwalifikacjach zajął Orest Michalczuk z Energo Drift Team. Drugi był Marek Wartałowicz z STW Drift Team a pierwszy Paweł Borkowski.

Zawodnicy do maszyn!

W niedziele dzień zawodów otworzył krótki briefing dla zawodników i nim się obejrzeliśmy na trasie pojawiły się pierwsze pary klasy PRO2. Zawodnicy mówili Bemowo jest techniczne, ale niezbyt szybkie. Przy inicjacji dryftu prędkości wynosiły ok. 100 km/h. W klasie PRO2 pojedynki były bliskie i szybkie. W końcu na trasie długo mogliśmy podziwiać Jasia Borawskiego, któremu w końcu udało wygrać z przeciwnościami motor sportowego losu. Dojechał do TOP8, w którym wyeliminowa ł go Daniel Duda. Betonowe bandy wciągnęły Sebastiana Szymańskiego z Aforti Yujin Drift Team. Pokiereszował tył i przód swojego auta, którym Mikołaj Zakrzewski miał startować klasę PRO. Niezawodni mechanicy naprostowali maszynę i mogliśmy podziwiać ją w kolejnych etapach zawodów. Ciekawą para była Ola Fijał  z Jankiem Sobierajskim w TOP8.

Jestem zadowolona z klasy kobiet, bo w końcu udało mi się wrócić na dobre tory. PRO2 też jestem zadowolona, jednak miałam apetyt na więcej. Jasiek okazał się dużo szybszy, plus na rondzie gdzie powinnam go dogonić moje opony trochę mieliły w miejscu. Dodatkowo trochę spóźniłam się na starcie i za bardzo wypuściłam przeciwnika.

4 najlepszym zawodnikiem klasy PRO2 okazał się debiutant tego sezonu – Daniel Bogucki. 3. Jan Sobierajski, 2. Marcin Stasia, bo wygranej teamowej parze. Zwycięzcą 3 rundy DMP klasy PRO2 został Daniel Duda ze Stag Autogaz.

Następnie na trasie pojawiła się klasa kobiet, w której 3 zawodniczki walczyły o miejsca na podium. Tym razem najlepsza okazała się Aleksandra Fijał. Druga Kasia Zdyb a trzecia Blanka Turska. Nowością w klasie kobiet jest nowy team, który stworzyły Ola i Blanka. Nazywa się Blink Team i będzie on punktowany w klasyfikacji teamowej.

Kwintesencja driftingu

Kiedy na trasę wyjechała klasa PRO w powietrze posiwiało od gęstego dymu spod kół driftowozów o potężnych mocach. Ciekawe pary nie zawiodły widzów ani sędziów. Zadecydowali oni o dogrywce fenomenalnego pojedynku Pawła Borkowskiego i Dawida Sposoba. To była prezentacja doskonale przygotowanych samochodów w połączeniu z niebywale uzdolnionymi drifterami. Dzięki temu, mieliśmy to szczęście oglądać pary drzwi w drzwi już od TOP8! Kolejne pojawiające się na trasie pary nie zawodziły. Fantastyczne przejazdy wykonał Mikołaj Zakrzewski Aforti Yujin, naprawionym po PRO2 driftowozem. Równie bliskie i bliższe pary prezentował Paweł Trela, jak i Marek Wartałowicz.

Przejazd z Pawłem Borkowskim komentuje Paweł Trela:

Z Pawłem zawsze jest walka na 200%. Szczególnie w tym sezonie widać że jest  w wyśmienitej formie i nie popełnia błędów. Mnie się niestety jeden przydarzył na patelni, straciłem trochę dystansu i mimo to że już na rondzie byłem z powrotem na jego drzwiach musiałem pogodzić się z przegrana.

Na wyróżnienie zasługuje Mikołaj Zakrzewski, który po parze z Pawłem Trelą przyznał się do popełnienia błędu. Tym samym zajął 4 miejsce. Na 3. znalazł się Paweł Trela.

Finał na oślep

W finale podziwialiśmy arcypiękną i książkową jazdę w parach Marka Wartałowicza i Pawła Borkowskiego. Każdemu dech zapierał dym, który Marek produkował kołami swojego rekina. Paweł Borkowski pokazał, że potrafi precyzyjnie i bardzo blisko na ślepo. Kłęby dymu były tak gęste, że wielkiej różnicy nie było by, gdyby Paweł po prostu zamknął oczy. Nie zgubił się w zasłonie dymnej i nie pozwalał Markowi odjechać na krok.

Szkoda, że popełniłem błąd, bo były szanse na wygraną, to był mój dzień. Ostatnie zmiany w aucie aż przerosły oczekiwania i pary są jakby “łatwiejsze”. Oby nastawienie też się utrzymało to i o miejsce w punktacji generalnej będę spokojny. – komentuje Marek.

Sędziowie zadecydowali jednogłośnie, że to właśnie zawodnik z Ciechanowa zwycięża 3 rundę Driftingowych Mistrzostw Polski na Bemowie, tym samym wygrywając Golden Ticket na legendarną Gymkhanę GRiD!

Paweł Borkowski po wygranej:

4. runda Driftingowych Mistrzostw Polski już 19-21 lipca w Czechach

Kolejna emocjonująca runda za nami. Frekwencja dopisała, trybuny przez cały weekend pękały w szwach. Kolejna, 4 runda Driftingowych Mistrzostw Polski odbędzie się już w dniach 19-21 lipca na wyjeździe w Czechach. Na torze w Sosnovej, polscy zawodnicy będą pokazywać swoje umiejętności w międzynarodowym towarzystwie.

 

tekst: Moto Złośnica
zdjęcia: Rafał Kurek Fotografia

 [elfsight_social_share_buttons id="1"]