Czas na wagę złota, bezcenny cień, niezawodni driftierzy – 2 runda Driftingowych Mistrzostw Polski rozegrana

Piekielne upały, trudne warunki i epicki finał – 2 runda Driftingowych Mistrzostw Polski na Torze Kielce rozegrana! Najlepsi: Kasia Zdyb, Dominik Kouba, Paweł Borkowski. Kolejna, 3 runda Driftingowych Mistrzostw Polski na warszawskim Bemowie już 13 i 14 lipca. 

2 rundę Driftingowych Mistrzostw Polski rozpoczęły kwalifikacje klasy PRO2. Najlepszy przejazd wykonał Mariusz Kucharski, drugi Marcin Nejman i trzeci Sebastian Ślusarczyk. Następnie na drugiej, szybszej trasie prezentowali się zawodnicy klasy PRO. Najlepszy w kwalifikacjach okazał się Artur Barszczowski. Drugi wynik wyślizgał Jacek Popiołek, a trzeci Paweł Borkowski.

Pierwsze w parach pojechały kobiety. 3 startujące zawodniczki wyślizgały kolejność: Kasia Zdyb najlepsza w klasie kobiet, za nią Ola Fijał i trzecia Blanka Turska.

Po kobietach ruszyło TOP32 klasy PRO2. Pojedynki były wyrównane od samego początku. Nie obyło się jednak bez błędów zerowych, spinów czy agresywnych ataków. Temperatura na zewnątrz nie sprzyjała  pozytywnie na samopoczucie zawodników. Driftowozy zaś topiły się w słońcu. Mimo warunków, dostaliśmy do klasy PRO2 fantastyczne driftingowe show. Godne zachwytu przejazdy wykonywali nowi zawodnicy, młodzi drifterzy, których nieustannie przybywa.

Jednak, weterani nie dali za wygraną. Zwycięzcą wszystkich par 2 rundy Driftingowych Mistrzostw Polski został Dominik Kouba. Na drugim miejscu znalazł się Adam Zajączek. Trzecie miejsce obstawił Jan Kulasa i czwarte Bartosz Ostałowski!

2 runda Driftingowych Mistrzostw Polski była intensywna dla każdego. Nikt nie odpuszczał. Klasa PRO wyjechała na trasę. Pierwsze pary jechały nieśmiało, ze względu na małą zmianę końcówki trasy. Sędziowie zmienili ją na rzecz wydłużenia driftu. Kiedy zawodnicy wjechali się na dobre, pary zaczęły wyglądać coraz bardziej efektownie. Finały przedłużały się, ze względu na usterki mechaniczne samochodów. W oplu gt Pawła Treli, po kontakcie z Tomkiem Kowalskim, urwała się półoś. Sędziowie pozwolili na dodatkowy czas w strefie serwisowej, by naprawić uszkodzony układ napędowy, jednak nie udało się stawić na starcie w określonym czasie. Uszkodzeniu uległ także wał napędowy w toyocie gt Dawida Sposoba. Mechanicy Orlen Teamu ruszyli z pomocą, ale decyzją zawodnika było wycofanie się z dalszej rywalizacji.

Piękne przejazdy finałowe zaprezentowali Paweł Borkowski i Jakub Przygoński. Właśnie na taki finał czekali wszyscy widzowie 2 rundy Drftingowych Mistrzostw Polski. Najlepszy w czerwcową sobotę okazał się Paweł Borkowski, drugi Jakub Przygoński. Na trzecim miejscu znalazł się Igor Stolarek i na czwartym Dawid Sposób.

Już dziś zapraszamy na 3 rundę Driftingowych Mistrzostw Polski 13 i 14 lipca na Autodrom Bemowo! Będą goście specjalni i atrakcje dla dzieci. To wyjątkowa runda, która dla kibiców, to idealna okazja na wakacyjny weekend w towarzystwie driftowozów i dymnych tańców samochodami.

Szczegóły rundy znajdziecie Państwo na wydarzeniu: 3 runda Driftinowych Mistrzostw Polski

 

 [elfsight_social_share_buttons id="1"]